Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!


Join the forum, it's quick and easy

Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!
Books - A world I would LOVE to live IN!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Приятели
Latest topics
» Lorien Legacies (series)
добри и лоши книги EmptyЧет Сеп 10, 2015 5:57 pm by all

» В момента слушам...
добри и лоши книги EmptyВто Сеп 01, 2015 3:05 am by repichka

» В момента чета... Прочетох... Ще прочета...
добри и лоши книги EmptyНед Мар 01, 2015 5:21 am by krasy75

» Познайте цвета на очите на следващия
добри и лоши книги EmptyЧет Яну 15, 2015 5:22 pm by Evitta_Cullen

» Да преброим до 9999
добри и лоши книги EmptyЧет Яну 15, 2015 5:21 pm by Evitta_Cullen

» Сайт за книги и четящи
добри и лоши книги EmptyПон Дек 08, 2014 10:01 pm by Evitta_Cullen

» Ловецът на вампири от Лоръл К. Хамилтън
добри и лоши книги EmptyПон Дек 08, 2014 9:58 pm by Evitta_Cullen

» Кой е любимия ви изпълнител?
добри и лоши книги EmptyПон Дек 08, 2014 9:56 pm by Evitta_Cullen

» ЧИТАНКА
добри и лоши книги EmptyПон Дек 08, 2014 9:54 pm by Evitta_Cullen

» Какво си тананикате днес?
добри и лоши книги EmptyПон Дек 08, 2014 9:53 pm by Evitta_Cullen

» Blood Coven by Mari Manscusi
добри и лоши книги EmptyСря Ное 26, 2014 4:33 am by desertrose88

» Моята библиотека
добри и лоши книги EmptyСря Ное 26, 2014 4:21 am by desertrose88

» Gnomeo and Juliet Movie
добри и лоши книги EmptyПон Ное 24, 2014 2:53 am by murkos_85

» Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии
добри и лоши книги EmptyЧет Ное 20, 2014 12:08 am by murkos_85

» Тетрадката
добри и лоши книги EmptyЧет Ное 20, 2014 12:04 am by murkos_85

» Зрителна измама
добри и лоши книги EmptyЧет Ное 20, 2014 12:01 am by murkos_85

» Дан Браун
добри и лоши книги EmptyСря Ное 19, 2014 11:51 pm by murkos_85

» Джон Стайнбек
добри и лоши книги EmptyСря Ное 19, 2014 11:46 pm by murkos_85

» препоръчайте ми книга
добри и лоши книги EmptyСря Ное 19, 2014 11:38 pm by murkos_85

» BEASTLY
добри и лоши книги EmptyСря Ное 19, 2014 11:34 pm by murkos_85

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 55, на Вто Юни 29, 2010 3:49 am

добри и лоши книги

+9
stelichka
[.*-Cry-Stal-*.]
daritoo5
poli8009
belavoda
Darth Sparhawk
grum4o
Darkness92
lesaj
13 posters

Go down

добри и лоши книги Empty добри и лоши книги

Писане by lesaj Нед Юли 19, 2009 8:28 pm

нека всеки напише коя е най-добрата и най-лошата книга която е чел. Една от моите номер 1 е "Антон и Точица", а най-лоша е "Спейс-частния детектив" на Уилям Нолън
lesaj
lesaj
Потребител

Брой мнения : 50
Join date : 13.07.2009

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by Darkness92 Съб Авг 22, 2009 10:00 pm

Уф, не знам. Може да ме напсувате заради това, но книгите на Агата Кристи са ми направо отвратителни. Изобщо не ми харесват. Започвала съм да ги чета, но просто историята не ме грабва, не става както "Наяве и Насън", "Здрач" или Реликвите, или "Мацки" и поредицата "Шшш, това е тайна", и още много други. Безинтересна ми е тази Кристи. Има и още мн други книги, които не ми допадат, но не ги помня, за това ще кажа тези, които са ми харесали и съм запомнила. "За стърчането" на Славчо Трифонов. То не е роман или криминале, а по-скоро автобиография, или нещо такова. Но ми беше много забавна, особено историите от младините, които разказваше там, смяла съм се със сълзи. Когато си купувах тази книга си взех и една друга, "Повелителят на ветровете", мисля че се казваше или "Света на ветровете... нещо с ветрове беше, забравих я точно сега, но също беше много интересна. Но тази на Слави наистина трябва да я прочетете, дори и да не сте фенове на трифонов, аз самата не съм. "Вампирът Виторио" на Ан Райс, има я в "книги" раздела. Много различна ми се видя и ми хареса. А сега някой по-детски, но аз все още обичам да ходя в детския раздел в библеотеката хихикане "Доктор Дулитъл" хихикане да, знам какво си мислите, - детска е - ама е пълна боза.... За други, които не ми харесват не мога да се сетя... но са много. Я кажете и коя детска книга, която сте чели, не ви харесва и коя няма да забравите никога?
А, сега като казах това - Пипи дългото чорапче: добри и лоши книги 230776 добри и лоши книги 454641 добри и лоши книги 87832 луд down ужасна книга... изобщо не ми хареса! добри и лоши книги 491582
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by grum4o Сря Сеп 02, 2009 5:59 am

Ами аз не започвам никога книги, които не ми харесват. Преди време пробвах да чета един любовен роман (даже не му помня името, но беше име на някаква жена) и не успях да го завърша. Такава глупост не бях чела. Може би това е най-лошата книга, която ми е попадала. За най-добрата също ми е проблем да определя. Но книгата, която съм препрочитала най-много пъти е "Малкия принц". Чета е поне веднъж годишно, което вероятно я класира в графа най-любими. Very Happy
grum4o
grum4o
Vampire
Vampire

Брой мнения : 157
Join date : 17.08.2009
Age : 38
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by Darth Sparhawk Нед Фев 14, 2010 5:13 pm

Аз съм прочел толкова много книги, че ми е трудно да посоча всичките си любими заглавия. Но ако някой е насочил пистолет към мен с изискване да посоча една-единствена книга, то ще е "Хари Потър и Даровете на Смъртта".
За най-лоша книга, това също не е лесно, тъй като съм чел доста бозици, но може би "Принц на драконите" от Мелъни Раун остава смазващо скучна в спомените ми.
Darth Sparhawk
Darth Sparhawk
Vampire
Vampire

Брой мнения : 131
Join date : 10.02.2010
Age : 39
Местожителство : Mt. Olympos

http://www.citadelata.com

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by belavoda Нед Фев 14, 2010 6:20 pm

Аз я разбирам малко по другояче темата. Не знам авторката дали е искала точно това да коментираме, но за мен са ''лоши'' книгите, които подтикват към насилие, жестокост, расизъм и др. подобни. За мен всички останали книги са ''добри'', като всеки има различен вкус да ги оцени. За едни едно е добро, за други друго. Това е моето мнение.
belavoda
belavoda
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 229
Join date : 09.02.2010
Age : 40
Местожителство : Перник

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by Darth Sparhawk Нед Фев 14, 2010 6:46 pm

belavoda написа:Аз я разбирам малко по другояче темата. Не знам авторката дали е искала точно това да коментираме, но за мен са ''лоши'' книгите, които подтикват към насилие, жестокост, расизъм и др. подобни. За мен всички останали книги са ''добри'', като всеки има различен вкус да ги оцени. За едни едно е добро, за други друго. Това е моето мнение.

Много добре казано!
Darth Sparhawk
Darth Sparhawk
Vampire
Vampire

Брой мнения : 131
Join date : 10.02.2010
Age : 39
Местожителство : Mt. Olympos

http://www.citadelata.com

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by poli8009 Пет Фев 19, 2010 6:30 am

Всяка книга е интересна сама по себе си. За мен няма лоша книга, а скучно разказана история.
poli8009
poli8009
Vampire
Vampire

Брой мнения : 147
Join date : 23.12.2009

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by daritoo5 Пет Юни 25, 2010 3:45 pm

напълно съм съгласна с мнението на poli8009. Не мога да определя коя е любимата ми книга -прочела съм твъде много.Но в графа "любими" и най-много препрочитани слагам "То" на Стивън Кинг.Чела съм я над 30 пъти. Много харесвам книгите и на Ан Райс, особено Поредицата "Вещиците".

daritoo5
Потребител

Брой мнения : 7
Join date : 17.06.2010

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by [.*-Cry-Stal-*.] Чет Юли 08, 2010 6:41 am

Аз и думата "любим" (плюс разновидностите любима, любими, любимо...) не се разбираме. Винаги са тонове. И се менят. В момента се сещам за няколко любими книги. "Академия за вампири", "Морганвилски вампири" (признавам си! фенпирче съм. поне от части), "Прелестни създания", "Да убиеш присмехулник", "Weather Warden" и естествено TMI! За най-лоша книга не трябва толкова мислене. Сещам се само 2. Първата е "Български хроники". Това нещо не мога да го понасям! Все едно пак слушам носовия монотонен провлачен глас на госпожата по история: "Иии прееез таааазиии гооодииинааа тоойй поооеееел нааааа пооохоооод преееез Аааалпиииитееее..." Заради нея нампразих искрено историята и 4 дебели тежки тухли за българската история ми дойдоха в повече. Другата и "Шогун". То и тва не се трае - на 40 страница я зарязах, не знам как и толкова издържах, и казах на госпожата да забрави за идеята да ме кара да чета това. Аз, дето ме е гнус да пипна паяк, да чета как варят някой?? Тия не са у ред!

Иначе според мен в представите за хубава книга влиза всичко с хубава история, хумор и интересни герои.
Rolling Eyes
[.*-Cry-Stal-*.]
[.*-Cry-Stal-*.]
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 223
Join date : 07.07.2010

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by stelichka Нед Авг 29, 2010 10:23 pm

Не мога да кажа коя книга ми е любима, защото са много, аз попринцип рядко дочитам книга която не ми е интересна. Пробвала съм се да чета така популярния сред моят пол чиклит и с риск да обидя някой ще кажа че книжките са доста безсмислени или поне тези които съм се пробвала да чета, това просто не е моят стил. А относно детските книги съм съгласна с Darkness92 за Пипи дългото чорапче така и не успях да я прочета, както и Том Сойер тази книга съм я почвала най-малко 3 пъти обаче не съм стигала по-далеч от 20 стр Laughing Laughing Иначе в съзнанието ми като най-интересни от детските книжки са останали Ян Бибиян, Малкият принц и Черният красавец
stelichka
stelichka
Потребител

Брой мнения : 98
Join date : 16.08.2010
Age : 31

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by Temptress Съб Дек 25, 2010 5:27 am

Мързи ме да обяснявам надълго и нашироко, кой книги харесвам и кой не, защото толкова много съм изчела, че вече им се губи бройката.
"Любими":
- "Колелото на времето" - Робърт Джордан - Една уникална пордица която винаги ще обичам. За съжаление след смъртта на автора 12-та книга загуби дългоочаквания си блясък, но въпреки това поредица е невероятна!
- "Ерагон" - Кристофър Паолини - Класика...
-" Господарите и господарките", "Посестрими в занаята", "Вещици в чужбина", "Дядо Прас", " Смърт", "Нощна стража" - Тери Пратчет - много добри и забавни книжки! На момента съм се спуквала от смях хD
- Вампирски хроники - Ан Райс - Винаги много съм обичала стила на писане на Райс и се надявам да продължи и за напред да ме радва все така^^
- Братството на черния кинжал - Дж. Р. Уорд - Приятна поредица, не можеща да се похвали с кой знае какъв сюжет, но все пак се нарежда сред топ местата на любимите ми вампирски книги.
- "Нощна сянка" на Андреа Крей - Първата книга от трилогията беше много добра, сюжета бе на ниво, стила на писане на авторката ми хареса и мога само да се надявам и другите 2 книги да са толкова добри.

Книги, който не харесвам:
- "Здрач" - Бях много разочарована от цялата поредица. Когато разбрах, че ще излиза бях много въодушевано, но се радвам, че не направих грешката да си я закупя. Когато прочетах първата книга бях леко шокирана, заради начина по който се представя в нея вампирите - вегетарянци(това може и да се преглътне)...светещи на слънце (за бога...) Та както и да е реших да й дам още един шанс и прочетох и последната част. Единствения момент, в който Бела не се правише на емо, а Едуард не се самосъжаляваше беше по време на битката, която така и не се състоя и....никой не умря...

Та мисля да спра до тука, че ако продължа по-нататък ще стане прекалено километражен пост...

Temptress
Temptress
Потребител

Брой мнения : 15
Join date : 05.04.2010

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by skellyn Чет Дек 30, 2010 11:18 pm

Най-добри книги... хммм... ами за много се сещам, ама да речем, книгите за Анита Блейк, Реликвите също са ми много любими книги, Хари Потър 3 (той ми беше първия и за това ми е по-мил от другите)...и също, всички излезли досега от поредицата "Песен за огън и лед".
Най-смотани... ух, тук е по-трудно... "Кладенецът на мълчанието", една от малкото книги, които не съм дочитала. Беше ужасно тъпа, ставаше дума за някакъв който живееше в кладенец или нещо подобно, за медитации и тн. Но когато я прочетох бях на 13, така че... Smile
skellyn
skellyn
Vampire
Vampire

Брой мнения : 125
Join date : 05.04.2010

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by pupi Пет Дек 31, 2010 2:16 am

ммм ... за мен най-добрата книга и "Вечна" !!! а лоша засега не съм чела !!!
pupi
pupi
Потребител

Брой мнения : 42
Join date : 30.12.2010

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by Eternal Сря Юни 29, 2011 8:51 pm

От всички книги, които съм изчела, много малко (една-две) не са ми харесали, всички останали са ме грабнали с нещо.
За сега обаче на чело на класацията ми са "Изгубеният дневник на Дон Жуан" и 6-та книга от Академия за вампири.
А, колкото до книга, която не харесвам - с лекота мога да посоча - "Внимавай какво си пожелаваш" на Александра Потър.
Описанията на главната героиня бяха толкова много и включваха най - големите й недостатъци, че на места просто можеш да се отвратиш от написаното. А описанията на другите герои бяха непълни и някои доста безлични.
Eternal
Eternal
Потребител

Брой мнения : 42
Join date : 14.05.2011

Върнете се в началото Go down

добри и лоши книги Empty Re: добри и лоши книги

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите