Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!


Join the forum, it's quick and easy

Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!
Books - A world I would LOVE to live IN!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Приятели
Latest topics
» Lorien Legacies (series)
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyЧет Сеп 10, 2015 5:57 pm by all

» В момента слушам...
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyВто Сеп 01, 2015 3:05 am by repichka

» В момента чета... Прочетох... Ще прочета...
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyНед Мар 01, 2015 5:21 am by krasy75

» Познайте цвета на очите на следващия
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 5:22 pm by Evitta_Cullen

» Да преброим до 9999
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 5:21 pm by Evitta_Cullen

» Сайт за книги и четящи
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 10:01 pm by Evitta_Cullen

» Ловецът на вампири от Лоръл К. Хамилтън
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:58 pm by Evitta_Cullen

» Кой е любимия ви изпълнител?
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:56 pm by Evitta_Cullen

» ЧИТАНКА
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:54 pm by Evitta_Cullen

» Какво си тананикате днес?
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:53 pm by Evitta_Cullen

» Blood Coven by Mari Manscusi
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyСря Ное 26, 2014 4:33 am by desertrose88

» Моята библиотека
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyСря Ное 26, 2014 4:21 am by desertrose88

» Gnomeo and Juliet Movie
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2014 2:53 am by murkos_85

» Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyЧет Ное 20, 2014 12:08 am by murkos_85

» Тетрадката
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyЧет Ное 20, 2014 12:04 am by murkos_85

» Зрителна измама
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyЧет Ное 20, 2014 12:01 am by murkos_85

» Дан Браун
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:51 pm by murkos_85

» Джон Стайнбек
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:46 pm by murkos_85

» препоръчайте ми книга
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:38 pm by murkos_85

» BEASTLY
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:34 pm by murkos_85

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 10 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 10 Гости :: 1 Bot

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 55, на Вто Юни 29, 2010 3:49 am

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

+16
wilz
darina_96
Jace Wayland
Bloody_Rose
BLooDyKiSs
desidg
FierySun1918
st1n4ove4ka
mariankata
perla333
paju4eto
Luxuria
Zver4e
vesi4ka
Froholle
Darkness92
20 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by wilz Вто Яну 26, 2010 3:32 am

Аз тъкмо си пратих моето писъмце. Very Happy Късмет на всички !
wilz
wilz
Vampire
Vampire

Брой мнения : 103
Join date : 15.12.2009
Age : 28
Местожителство : Шумен

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by bianka Сря Яну 27, 2010 5:33 am

Успех и от мен.Ще ми бъдат интересни тези анкети.
bianka
bianka
Потребител

Брой мнения : 73
Join date : 16.12.2009

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Deadlock_Wolf Пон Фев 01, 2010 10:44 pm

И аз реших да участвам. В последния момент ... СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Icon_wink
Deadlock_Wolf
Deadlock_Wolf
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 479
Join date : 05.08.2009
Age : 31

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Вто Фев 02, 2010 4:45 pm

Последен ден!!!В първите минути на 03.02. ще бъдат
пуснати анкетите за останалите 5 печеливши. Всички и-мейли трябва да са
изпратени до 02.02. в полунощ.
Десетте късметлии ще бъдат обявени на 09.02.
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by djenny_m Сря Фев 03, 2010 12:06 am

Здр., аз изпратих преди малко своето писмо.
Бях се заблудила, че модераторите нямаме право да участваме, но разбрах, че и други от колежките са се пробвали в конкурса, тъкмо навреме преди да изпусна последният срок.
Успех на всички!
Wink
djenny_m
djenny_m
Модератор
Модератор

Брой мнения : 333
Join date : 17.06.2009
Age : 37

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Сря Фев 03, 2010 1:16 am

Всички могат да участват! Потребители, модератори, преводачи.
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Froholle Сря Фев 03, 2010 2:53 am

Аз вече пратих. Smile Успех на всички! Smile
Froholle
Froholle
Потребител

Брой мнения : 15
Join date : 03.12.2009

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Сря Фев 03, 2010 6:09 am

Повече и-мейли няма да приемаме. Пускам анкетите и всичко остава във ваши ръце!

5. Какво ви привлече в нея? Какво ви направи най-голямо впечатление? (Реликвите на Смъртните)

1. Обичам да чета книги, в които действието никога не би могло да се случи с реалния живот. Това, което ме привлече в нея бяха нефелимите-войниците на ангелите
2. Тя си е оригиналничка(отчастти). Много ме кефят тези хора, по-скоро в частност Джейс и неговото семейство.
3. Имайки предвид, че не съм много наясно за какво става дума бих казала "кориците" и мненията на хората, които вече са ги чели. Откъм съдържателен план не мога да коментирам.
4. Това, което най-много ме впечатли беше, че съдбата на всички зависи от един човек и това е едно на пръв поглед обикновено момиче, което не подозира на какво е способно.
5. Привлича ме всичко: света на "ловците на сенки, новите приключения, забавни случки, нови свръхестествени създания.
6. Като за начало името. „Градот кости”! Звучи интригуващо. Аз сипадам по такива неща дали било то страшни или приказни.
7. Макар и да не съм я чела,резюмето ми се стори наистина интересно.А и обичам да имам изненади.Не обичам първо да се информирам какво става в книгата,а после да я прочета.
8.Самия замисъл е уникален сам по себе си. Героите са оригинални, забавни и непредсказуеми.
9. Наясно съм какво става в книгата, привлече ме с жанра си. Най-голямо впечатление ми направи заглавието на книгата „Град от кости” както и това как авторката Касандра Клеър е описала героите.
10. Като начало името. След това резюмето в което открих, че има необикновенни същества. Впечатли ме мащаба на действията.
11. Това че Клари не знае нищо за себе си и се страхува да опознае новия свят, но все пак се впуска в целия водовъртеж и продължава стремглаво напред.
12. Най-много ме привлече сюжета като цяло, не беше нещо изтъркано и до болка повтаряно.
13. Привлече ме резюмето, в което открих, че има необикновенни същества. И това как живота на една обикновенна тинейджърка коренно се преобръща. Като капак на всичко, в този така драматичен за нея момент, я връхлита любовта.
14. Прочетох, че има вампири и върколаци!
И реших да видя за какво става въпрос.
15. Ами може би първо ме впечатлиха самите персонажи, героите са толкова различни, някак магични, интересни, непредсказуеми. Другото което ме плени е самата история. Любовта между Клари и Джейс.
16. Винаги ме е привличала връзката между Клари и Джейс. И си признавам,че всички моменти с тях са ми любими.
17. Първото нещо, което ме привлече беше корицата. Обичам да се пренасям в други светове, да мечтая, да сънувам и фантазирам.
18. Реализма на образите.Мащаба и експресията на действията, силата на образите и отделните им черти.
19. Оригиналната история и в най - голяма степен самите герои. А и откровено казано Джейс тотално ми влезе под кожата!
20. Че е различна от останалите книги.. Имам превид, че авторите усетиха къде е златнала мина и "айде всички да пишем книги за вампири"или книга за забранената любов между вампир и смъртна. Радвам се, че тази не е от тях.

Искам да кажа, че имаше много еднакви отговори в и-мейлите. Ние сме подбрали части от тях. Внимавайте - има и фалшиви подточки! Запазен е оригиналния правопис на пратилите.
Въпросът е номер 5 от въпросника, на който трябваше да отговорите и да изпратите отговорите си.
Това са двадесет писма, които най са ни харесали. Останалите са отпаднали поради липсващи данни, или някакви други причини (като например, че е имало по-хубави и-мейли от техните
СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 412532 ).
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by paju4eto Сря Фев 03, 2010 6:37 am

ПП Имате 3 дена: до 5-ти включително. След това ще пуснем още една анкета, подобна на тази. На нея ще отговаряте до 8-ми включително. След това обявяваме спечелилите Cool
Надявам се да ви е забавно и да имаме още много подобни конкурси, стига да получаваме отново такава подкрепа от издателствата!

ПП2 Приканвам ви да гласувате по съвест (или предпочитания), за да не се получи всичките 20 възможности да бъдат с по един глас Twisted Evil
paju4eto
paju4eto
Админ
Админ

Брой мнения : 930
Join date : 17.06.2009
Age : 42
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Чет Фев 04, 2010 3:29 am

Хихи, лоошиии, лоошиии потребителиии. СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 492530
Поради множеството регистрации от едно и също ID сложихме времено ограничение на регистрациите. Взехме тези мерки, за да предпазим анкетите от възможността едни и същи хора да гласуват с различни регистрации. Същото ще бъде прилагано и за други подобни анкети.
След края на анкетите /8.02/ форумът ще е отворен за нови регистрации.
Хихи, ние си имахме на предивид такива тарикатлъци ( СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 50793
). Хайде сега, гласувайте и не търсете своите отговори, защото може и изобщо да не са там...
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Пет Фев 05, 2010 5:24 pm

Последен ден! Който не е гласувал да гласува. Днес в 12 вечерта ще спра тази анкета и ще пусна новата.
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Съб Фев 06, 2010 6:02 am

Край! Анкетата по 5 въпрос е спряна!
Новата е по 6 въпрос:

6. Ако сте я чели, то имате ли любим персонаж? А любима глава/случка? (поредицата за Реликвите)

1. Любим герой Джейс. Любима случка - там, където Саймън пие от кръвта му и вече може да излиза на дневна светлина.
2. Лябим персонаж ми е......Джейс. Любима случка ми е първата среща на Клари и Джейс
3. Не съм я чела
4. Ще кажа Клари. Има сладурско чувство за хумор, интересни възгледи, различна е. Любимите ми глави са няколко - фаворит обаче ми е „Среднощното цвете” / 17-тата/. Беше толкова красиво
5. Не съм чела книгата, но от това, което прочетох в Интернет любим персонаж ми е Клари. Тя е ловец на сенки, но дори не го осъзнава, до момента, в който всичко зависи от нея
6. Любимият ми персонаж е Люк. Остава верен на любовта си към Джозелин през всичките тези години. Любимата ми глава е № 17 – “Среднощното цвете”. Сякаш маската на корав боец е паднала и тя съзира в него момчето, което е наранено и самотно и което се страхува да обича
7. С лекота мога да отговоря Джейс - той ми е любимият персонаж. Любимите ми глави са много, но най пред всички е 17 - "Среднощно цвете"
8. Май...Клари...Точно Клари се казваше момичето. Та то ми хареса като персонаж. Любимаглава?! Хм...Чела съм първа и втора.Труден избор.Май повече ми харесва първаглава
9. Един отлюбимите ми персонажи е Клариса, а любимата ми случка е когато Джейс завежда Клари на пикник в зимната градина на института
10. Джейс! И въпреки всичко от началото на първата книга до самият край на поредицата Джейс си остава любимият ми персонаж и образ
За глава или случка не се сещам
11. Любимия ми герой е Джейс, защото той е най-ощетения от цялата истроия, не позволява на сърцето си да обича. Една от любимите ми случки е срещата на Клари в кафенето с Джейс (първата книга)
12. Най-голямо впечатление ми направи факта, че въпреки разликата между двата свята описани в книгата, нашият и този на Ловците на сенки, те са неразривно свързани един с друг
13. Да, имам любим персонаж и това е Джейс
14. С лекота мога да отговоря "Джейс", по обясними причини, но в интерес на истината харесвам и Люк, и Саймън. Има един определен цитат от книгата, който изразява точно това. А също така и момента, когато за да спаси Саймън Джейс му позволи да пие от кръвта му
15. Значи с наведена глава си признавам, че не съм я чела цялата, просто не обичам да си чета книгите на компютъра. Любим персонаж за сега нямам, но пък затова има неща в героите, които ми допадат
16. Джейс ми е любимият персонаж.Просто е толкова..толкова...перфектен. Значи в първа книга когато Джейс и Клари се целуваха до вратата на стаята в института на Клари, и Саймън излезе и ги прекъсна
17. Предпочитам първо да я имам и чак тогава самичка да си я прочета на български език.А оттова,което съм чела,любимка ми е Клари - много ми е симпатична
18. Предполагам тук също трябва да съм пас. Но този Джейс или (отново) там както се казва ми се струва доста готин. Ако не се лъжа феновете са харесали за него Алекс Петифиър
19. Хмм...Е, любимия ми персонаж естествено е Джейс, но колкото до случката, не мога да кажа...Просто са доста, а вече се поулях в предишния ми отговор
20. Любимите ми персонажи са Магнус и Саймън. И двамата са коренно различни един от друг

***

Разбира се отговорите с най-висок резултат ще успеят да влязат в папката ни "одобрени" в пощата СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 562909
Тази анкета ще е до 8. На 9 излизат резултатите.
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by djenny_m Съб Фев 06, 2010 7:39 pm

Прочетох отговорите и мисля, че не е много правилно да бъдат изрязвани.
В смисъл, че така както сте ги съкратили се е получило не много добре. Знам, че идеята е била потребителят да не си познае мнението и да не гласува за себе си, но истината е, че това е безмислено, защото всеки би си познал мнението, независимо колко сте го съкратили.
И според мен някои хора ще бъдат ощетени от това, защото мненията са им изрязани и това което са искали да кажат е изрязано.
Според вас можеби вие сте оставили това, което е същественото, но според потребителя дали е така?
Лично аз харесвам целият отговор, които съм дала на този въпрос. И мисля, че отговорът ми има повече смисъл така като съм го написала в писмото си до вас, отколкото по начина по който е изрязан сега. Сега звучи много безмислено.
Предлагам да се пусне нова анкета с пълните отговори на потребителите, независимо, колко дълги са те.
Които иска да гласува ще ги изчете, все пак не са цял роман.
А за да се предпазим от това някой да гласува за себе си, предлагам следното:
Нека под всеки отговор да пише името на потребителят, който го е дал и също така да направите видими никовете на хората, които са гласували за това мнение.
Така, ако някой е гласувал за себе си ще се види и той ще бъде дисквалифициран.
А няма опасност да гласува от друга регистрация, защото вие сте забранили за момента регистрации на нови потребители. Така, че ще гласуват само регистрираните за момента и всичко ще е ясно и няма да има сърдити.
Незнам другите какво мислят. Ако са съгласни - да ме подкрепят!
djenny_m
djenny_m
Модератор
Модератор

Брой мнения : 333
Join date : 17.06.2009
Age : 37

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Froholle Съб Фев 06, 2010 8:31 pm

djenny_m написа:Прочетох отговорите и мисля, че не е много правилно да бъдат изрязвани.
В смисъл, че така както сте ги съкратили се е получило не много добре. Знам, че идеята е била потребителят да не си познае мнението и да не гласува за себе си, но истината е, че това е безмислено, защото всеки би си познал мнението, независимо колко сте го съкратили.
И според мен някои хора ще бъдат ощетени от това, защото мненията са им изрязани и това което са искали да кажат е изрязано.
Според вас можеби вие сте оставили това, което е същественото, но според потребителя дали е така?
Лично аз харесвам целият отговор, които съм дала на този въпрос. И мисля, че отговорът ми има повече смисъл така като съм го написала в писмото си до вас, отколкото по начина по който е изрязан сега. Сега звучи много безмислено.
Предлагам да се пусне нова анкета с пълните отговори на потребителите, независимо, колко дълги са те.
Които иска да гласува ще ги изчете, все пак не са цял роман.
А за да се предпазим от това някой да гласува за себе си, предлагам следното:
Нека под всеки отговор да пише името на потребителят, който го е дал и също така да направите видими никовете на хората, които са гласували за това мнение.
Така, ако някой е гласувал за себе си ще се види и той ще бъде дисквалифициран.
А няма опасност да гласува от друга регистрация, защото вие сте забранили за момента регистрации на нови потребители. Така, че ще гласуват само регистрираните за момента и всичко ще е ясно и няма да има сърдити.
Незнам другите какво мислят. Ако са съгласни - да ме подкрепят!
Аз съм съгласна.
Froholle
Froholle
Потребител

Брой мнения : 15
Join date : 03.12.2009

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by paju4eto Съб Фев 06, 2010 9:13 pm

Хубаво е, че все пак имате мнение по въпроса; истината е, че нямаме техническата възможност да публикуваме пълните отговори. Просто стана много дълга анкетата. И тъй като се налагаше някои отговори да бъдат орязани, орязахме всичките (къде повече, къде по-малко), пак за да е честно. Уж. Почвам да си мисля, че най-добре щеше да е ние да подберем който на нас ни харесва Embarassed . Следващият път ще бъде точно така.
За първата вече нищо не може да се направи, защото иначе трябва да се удължи твърде много срока на анкетата. Не можем да удължим срока й, пускайки нова, защото тези срокове вече са обявени на Ибис, и по този начин ще нарушим техните планове, което не желаем (предполагам и вие). Принципно може да анулираме тази и да я пуснем наново, като отдолу публикуваме пълните отговори; но това ще е некоректно спрямо вече гласувалите, още повече, че ще се съкрати срока. Така че само ще ви пуснем пълните текстове отдолу. Четете които искате.
Надявам се този компромисен вариант да ви задоволи и да имате малко повече толерантност, при условие, че това е един от малкото случаи, когато хем ви се дава възможност сами да изберете част от победителите, хем не биват отхвърлени нито модератори, нито потребители. Също така се надявам да оцените, че на оплакванията ви се реагира.
Жалко...много ми се искаше да направим нещо ново и различно Sad

ПП Забелязвам и нещо друго - откакто са пуснати тези анкети, почти никой не се занимава да пише в темите, а като че ли не чете и пуснатите нови преводи. Не мислех, че ще се интересувате само от това и чатовете Rolling Eyes Да, определено не беше добра идея.
paju4eto
paju4eto
Админ
Админ

Брой мнения : 930
Join date : 17.06.2009
Age : 42
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Съб Фев 06, 2010 10:10 pm

6. Ако сте я чели, то имате ли любим персонаж? А любима глава/случка?

1. Любимите ми персонажи са Магнус и Саймън. И двамата са коренно различни един от друг - Саймън е човек (мундан), а Магнус магьосник.

2. Да, чела съм я. Лябим персонаж ми е......Джейс :Х. Е то е почти логично. Голям е сладур. А в първа книга е много забавен. Любима случка ми е първата среща на Клари и Джейс. Сцената беше страхотна. А също така и целувките между тях на покрива на института, там бяха, ако не се лъжа :Х.

3. Джейс! Предполагам трябваше да спомена първо Изабел и Клариса и да подчертая имената им, все пак това се очаква от едно уважаващо себе си момче, което има до себе си прототип на втората... И въпреки всичко от началото на първата книга до самият край на поредицата Джейс си остава любимият ми персонаж и образ, и не за друго а просто защото го виждам най-добре като мен самия. Не се виждам чааак толкова готин като него и пр. и пр. но има някакви характерни черти, които просто ми се иска да си мисля че притежавам... Нз до колко милата ми "Клари" е права че имам някаква прилика с него, но да - пича ме кефи и можем да ходим да пием по бира ако му остане малко време от претоварения график с демони и etc. ^^ За глава или случка не се сещам, но отвореният финал и тръпката която остава са много зареждащи и развихрящи въображанието Smile.

4. Ами трудно ми е да кажа само един. Всички са страхотни. Пленяват те с нещо и неусетно ги обикваш, като свои приятели. Всеки има добри, и не чак толкова добри страни. Ще кажа Клари. Харесах я още в първия момент, в който се появи. Тя е по-силна отколкото предполага, много по-важна и доста по-обичана. Има сладурско чувство за хумор, интересни възгледи, различна е. Не е обичайната лигава глезла. Любимите ми глави са няколко. Фаворит обаче ми е „Среднощното цвете” / 17-тата/. Беше толкова красиво. Ароматите, цъфтящите през нощта цветя, светлините на града, цялата тази романтика и нежност.. Честно казано очаквах малко повече действие от страна на Джейс и Клари, но пак много ми хареса..

5. Значи с наведена глава си признавам, че се съм я чела цялата, просто не обичам да си чета книгите на компютъра. Любим персонаж за сега нямам.Но пък затова има неща в героите, които ми допадат.
При Клари - творческата й натура, това че не се отказва да търси майка си, това че не се превива пред истината какво е тя.
Джейс - за него и за Изабел и Алек си признавам без бой, че не съм си изградила точна представа или по-точно още не съм я фокусирала.
Саймън - харесва ми това, че приема Клари и решава да остане при нея, независимо от опасността.

6. Любимият ми персонаж е Люк. Той според мен е изключителен герой, загубил много, преживял много, но съумял да запази същността си.
Остава верен на любовта си към Джозелин през всичките тези години, жертвоготовен, борбен и любящ приятел и баща.
За Клари той е нейният баща, въпреки, че не е негова кръв, той я обича като такава и дори бе готов да жертва живота си заради нея, когато тя беше в опасност.
Любимата ми глава е № 17 – “Среднощното цвете”, защото в нея за пръв път Джейс и Клари се поддават на чувствата си, тогава е тяхната първа целувка и за пръв път тя вижда Джейс в по-различна светлина. Сякаш маската на корав боец е паднала и тя съзира в него момчето, което е наранено и самотно и което се страхува да обича, защото тези които обича му биват отнети.

7. Както вече обясних-не съм се задълбочавала в четенето й по-подробно.Предпочитам първо да я имам и чак тогава самичка да си я прочета на български език.А оттова,което съм чела,любимка ми е Клари.Много ми е симпатична.

8. Да, имам любим персонаж и това е Джейс.

9. Един отлюбимите ми персонажи е Клариса, а любимата ми случка е когато Джейс завеждаКлари на пикник в зимната градина на института. Тогава Клари за първи път разбира,че Джейс не е безразличен към нея, но същата вечер разбира, че не само Джейсизпитва чувства към нея, а и най-добрият и приятел и признава, че я обича.

10. *не съм я чела*

11. - любимия ми герой е Джейс, защото той е най-ощетения от цялата истроия, но позволява на сърцето си да обича. Въпреки ще е останал сам и разбира истината за семейството си, той остава такава чиста душа и се доверява на себе си. Любовта към Клари и най-важното за него и прави всичко за нея. Много често докато четях книга ми се е искало да съм на мястото на Клари. Една от любимите ми случки е срещата на Клари в кафенето с Джейс (първата книга) - как само тя го вижда и след това хуква след него. Наистина забавен момент и се разбира, че всъщност още от началото Джейс й е привлякал вниманието.

12. Любимият ми персонаж е Джейс Уейланд. Любимата ми глава е може би първата от книгата, тя ме завладя за да продължа нататък.

13. Ами не съм чела книгата икакто вече сигурно за стотен път казвам прочетох само първите няколко глави.Оттам...не си спомням точно имена.Но май...Клари...Точно Клари се казвашемомичето.Та то ми хареса като персонаж. И мисля ,че тя е главната героиня.Можеби ще си променя мнението накрая на поредицата ,но засега Клари си ми харесва.Любимаглава?! Хм...Чела съм първа и втора.Труден избор.Май повече ми харесва първаглава.Ох аз няма да издържа сигурно и ще прочета първата книга до излизането нахартиения вариант.О стрискайте палци да остискам.

14. Хмм...Е, любимия ми персонаж естествено е Джейс, но колкото до случката, не мога да кажа...Просто са доста, а вече се поулях в предишния ми отговор..

15. Не съм чела книгата, но от това, което прочетох в Интернет любим персонаж ми е Клари. Тя е ловец на сенки, но дори не го осъзнава, до момента, в който всичко зависи от нея. Освен това Клари е на 15 години, също като мен, въпреки че на външен вид въобще не си приличаме.

16. -Джейс ми е любимият персонаж.Просто е толкова..толкова...перфектен (поне аз го намирам за такъв).А любима случка..Ахх,да.Значи в първа книга (не помня в коя глава) когато Джейс и Клари се целуваха (мисля,че за първи или втори път) до вратата на стаята в института на Клари, и Саймън излезе и ги прекъсна.И Джейс каза нещо от рода на :"Клари не знаеш ли,че не трябва да ме каниш в леглото си,когато там вече има един мъж??Няма да се съберем и тримата в леглото.." Не съм сигурна,че думите му бяха точно такива,но смисълът им беше същият.Просто тогава ми стана толкова смешно,че няма на къде повече...От месеци я помня и никога няма да я забравя..Това е една от случките,благодарение на които поредицата завинаги ще остане в сърцето ми и ще продължавам да поръчвам на приятелките си.

17. С лекота мога да отговоря Джейс - той ми е любимият персонаж. Макар че понякога се държи като пълен идиот и само си крие чувствата. Любимите ми глави са много, но най пред всички е 17 - "Среднощно цвете". Когато Джейс прави на Клари пикник за рождения й ден и я целува, ама защо трябваше да се намесва тоя гарван! И после можеше да не ги заварва Саймън. Ако не беше дошъл той можеше да се съберат още тогава и после вече да му мислят.

18. Предполагам тук също трябва да съм пас. Но този Джейс или (отново) там както се казва ми се струва доста готин. Ако не се лъжа феновете са харесали за него Алекс Петифиър.

19. Любим персонаж? Е, хванахте ме натясно. С лекота мога да отговоря "Джейс", по обясними причини, но в интерес на истината харесвам и Люк, и Саймън, а и до голяма степен Клари, напомня ми много на самата мен на моменти. Но на първо място в сърцето ми винаги ще бъде Джейс. Той е едно такова уникално съчетание на сила, сексапил и арогантност и мисля, че има един определен цитат от книгата, който изразява точно това:
"Някои момчета те гледат, сякаш искат секс. Джейс те гледа, сякаш вече сте правили секс, било е страхотно, а сега сте само приятели – въпреки че ти искаш повече. Това побърква момичетата." ... Е, дори само представата за този поглед успя да побърка и мен =)
А любимата ми сцена ... е, две ръце горе за целувката на Джейс и Клари, мисля, че чувството премина и през мен... безнадеждна романтика, какво да се прави Very Happy А също така и момента, когато за да спаси Саймън Джейс му позволи да пие от кръвта му. Това беше невероятен, върховен израз на любов към Клари, защото Джейс знаеше какво означава Саймън за нея.

20. Любим герой Джейс. Той е умен, силен и красив и като се влюбва в Клари не се оставя нищо друго да му влияе. Иска само нея и си я обича нищо, че му е сестра. Любимата случка - там, където Саймън пие от кръвта му и вече може да излиза на дневна светлина. И става неуязвим и вече може да излиза на двевна светлина. Иска ми се всичките вампири да могат да ходят и по-светло! Макар че Рафаел не ми харесва

***
Горе отговорите в анкетата са разбъркани. Тук сме ги подредили както си бяха още в началото. Така че 4, например в анкетата не отговаря на 4 отговор тук, а на 2 или 17.
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by titsss Пон Фев 08, 2010 8:23 pm

хммм, любима част от книгата не трябваше ли да е именно от 1 част? Razz
titsss
titsss
Потребител

Брой мнения : 29
Join date : 06.12.2009

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Bloody_Rose Вто Фев 09, 2010 4:10 am

Ъм, аз досадницата имам един, може би леко глупав въпрос...
По кое време на 9-ти да очакваме резултатите?...
Съжалявам, че питам, но ме е хванала нервата, пък и само повтарям,
колко по-добри отговори има от моите и т.н, сигурно вече и плюшения ми
мечок се дразни хДД...
Bloody_Rose
Bloody_Rose
Потребител

Брой мнения : 31
Join date : 21.07.2009
Age : 112

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Вто Фев 09, 2010 4:22 am

Може да ги получите или тази вечер след 12, или утре сутринта. Или вечерта. Но ще се опитам да са сутринта. СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 247395
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Darkness92 Вто Фев 09, 2010 6:03 am

Край! Очаквайте утре резултатите. Тази вечер няма да можем да ги пуснем. СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 412532 Лека вечер и късмет с новия конкурс за "Избрана"
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К. - Page 2 Empty Re: СПЕЧЕЛЕТЕ на БГ "Град от Кости": Книга 1 от поредицата на К. К.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите