Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!


Join the forum, it's quick and easy

Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!
Books - A world I would LOVE to live IN!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Приятели
Latest topics
» Lorien Legacies (series)
АНКЕТА EmptyЧет Сеп 10, 2015 5:57 pm by all

» В момента слушам...
АНКЕТА EmptyВто Сеп 01, 2015 3:05 am by repichka

» В момента чета... Прочетох... Ще прочета...
АНКЕТА EmptyНед Мар 01, 2015 5:21 am by krasy75

» Познайте цвета на очите на следващия
АНКЕТА EmptyЧет Яну 15, 2015 5:22 pm by Evitta_Cullen

» Да преброим до 9999
АНКЕТА EmptyЧет Яну 15, 2015 5:21 pm by Evitta_Cullen

» Сайт за книги и четящи
АНКЕТА EmptyПон Дек 08, 2014 10:01 pm by Evitta_Cullen

» Ловецът на вампири от Лоръл К. Хамилтън
АНКЕТА EmptyПон Дек 08, 2014 9:58 pm by Evitta_Cullen

» Кой е любимия ви изпълнител?
АНКЕТА EmptyПон Дек 08, 2014 9:56 pm by Evitta_Cullen

» ЧИТАНКА
АНКЕТА EmptyПон Дек 08, 2014 9:54 pm by Evitta_Cullen

» Какво си тананикате днес?
АНКЕТА EmptyПон Дек 08, 2014 9:53 pm by Evitta_Cullen

» Blood Coven by Mari Manscusi
АНКЕТА EmptyСря Ное 26, 2014 4:33 am by desertrose88

» Моята библиотека
АНКЕТА EmptyСря Ное 26, 2014 4:21 am by desertrose88

» Gnomeo and Juliet Movie
АНКЕТА EmptyПон Ное 24, 2014 2:53 am by murkos_85

» Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии
АНКЕТА EmptyЧет Ное 20, 2014 12:08 am by murkos_85

» Тетрадката
АНКЕТА EmptyЧет Ное 20, 2014 12:04 am by murkos_85

» Зрителна измама
АНКЕТА EmptyЧет Ное 20, 2014 12:01 am by murkos_85

» Дан Браун
АНКЕТА EmptyСря Ное 19, 2014 11:51 pm by murkos_85

» Джон Стайнбек
АНКЕТА EmptyСря Ное 19, 2014 11:46 pm by murkos_85

» препоръчайте ми книга
АНКЕТА EmptyСря Ное 19, 2014 11:38 pm by murkos_85

» BEASTLY
АНКЕТА EmptyСря Ное 19, 2014 11:34 pm by murkos_85

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 55, на Вто Юни 29, 2010 3:49 am

АНКЕТА

Go down

09112010

Писане 

АНКЕТА Empty АНКЕТА




От години вече се забелязват драстични промени в климата - смесването на сезоните, ужасните природни трагедии - зачестяващи земетресения (а от тях, често последвали цунамита), вулкани, порои, температури до 20 градуса през ноември един ден, а на другия минус 20 и още много, много, много...
Но някой продължават да твърдят, че озоновите дупки са фалш и не съществуват, и за тях глобалното затопляне и климатичните промени са параноите на хора, искащи да ни втълпят да пазим природата чиста.

Аз ВИ питам, има ли климатични промени, според вас?
а. Разбира се, че има! Кога е имало летни дни през ноември? Кога е имало толкова природни бедствия из света?
б. Ами, мисля, че има такова нещо, но е прекалено преувеличено.
в. Не! Такива глупости няма. Не може да има, земята и природата си имат начините да се лекува.
г. Хмм... Аз съм си добре, какво ме интересуват климата и бедствията? Това са си техен проблем. Не ме закачайте...
Darkness92
Darkness92
Админ
Админ

Брой мнения : 2085
Join date : 14.06.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Share this post on: reddit

АНКЕТА :: Comments

stelichka

Писане Вто Ное 09, 2010 3:39 am by stelichka

Има, но е малко преувеличено. Вярно е и че природата може да се лекува, но това е ограничено, а напоследък хората много злоупотребяваме с нея - изсичаме горите, замърсяваме я по всевъзможни начини ... разберете природата ще оцелее и ще се излекува, но много видове животни няма да преживеят климатичните промени, а кой знае и колко хора няма да могат. Така че нека да пазим природата чиста заради тях и заради самите себе си, защото накрая ние сме тези които страдаме от това. Аз силно се вълнувах преди за опазването на околната среда, но за съжаление в България няма много условия за рециклиране и въобще опазване на околната среда, и някак си ми позамря желанието въпреки че още си имам навици от това време ...

Върнете се в началото Go down

Darkness92

Писане Вто Ное 09, 2010 4:03 am by Darkness92

Ух, то много се говори да се пази природата чиста, толкова много организации има, но... Става едно нищо. Аз лично не забелязвам абсолютно никаква промяна. Наистина, имаше по едно време казани за разделно събиране, но... сега се превърнаха в съвсем обикновени казани, където се хвърля всичко - поне тези, които не са изгорени. Аз, колкото и да искам, не мога да спазвам толкова строг режим за опасване - все пак налага се да пътувам от време на време с автобус, кола, палим печки, изразходваме ток. Не можем да се откъснем съвсем от цивилизацията. Но дребните неща, като фасове, опаковки от дъвки или други храни, те поне да се хвърлят в кошчетата. И повече растителност. Понякога ми иде да си засадя градината с цветя, да я аранжирам, но, както казвам на paju4eto, аз съм способна и кактус да уморя. И да, горите изчезват, но какво да правим? Изсичат се, за да могат да се печелят пари, от продаването им. Всеки търси начин да печели пари, да се изхранва.
И накрая всичко стига до парите...

Моето мнение е, че природата е в много лошо състояние. И не говоря само за нея - цялата земя. Спомням си една вечер стоях пред телевизора и буквално, по БТВ новините новина след новина бяха природни бедствия от всякакъв вид и смърт. Тогава осъзнах, че всичко е много зле и никой не прави нищо, на никого не му се прави нищо, защото не иска да е различния из безразличния народ. Колкото и да ми е гадно, аз мисля спадам към тези безразлични - но съм само едно тийнче, единственото, което мога да направя, е да си хвърлям опаковките в кошчетата.

Върнете се в началото Go down

Lady Infernaliia

Писане Вто Ное 09, 2010 7:31 pm by Lady Infernaliia

За мен също има промени в природата.Ето миналата седмица температурите стигаха до 25 градуса, а вече сме ноември!От вчера тук духа такъв силен вятър, че на моменти ми се струва, че къщата се мести.Времето наистина не е нормално.Намираме се в умерения климатичен пояс, а вече почти нямаме сезони.Само лято и зима.Лятото - изключително горещо до 40 градуса, доколкото си спомням, а зимата според синоптиците може да стигне до -30.Аз просто категорично отказвам да гледам новини, защото във всяка емисия предават за какви ли не природни бедствия.Само смърт и проблеми - така живеем сега.Колкото до природата ние прекалено много злоупотребяваме с нея.Но съм съгласна с предишните мнения, че в България просто няма условия за опазване на околната среда.За нас, тийновете, остава просто да се грижим поне да изхвърляме отпадъците си на определените за това места, друго няма какво да сторим. Neutral

Върнете се в началото Go down

paju4eto

Писане Чет Ное 18, 2010 11:35 pm by paju4eto

Има, разбира се, и то драстични.
Колкото до това какво може да направи всеки... Толкова писано има по въпроса! Просто драснете "зелен живот" и ще видите за какво става дума. Аз самата си признавам без бой, че не мога без найлонови торбички, примерно. Но има други неща, за които внимавам... Ето ви 10 прости начина за по-зелен живот

Върнете се в началото Go down

нел

Писане Нед Ное 21, 2010 2:46 am by нел

Всеки който се огледа около себеси,ще види че проблеми има и то не малки!Проблема е че хората си затварят очите и не обръщат внимание

Върнете се в началото Go down

da4eto88

Писане Съб Апр 02, 2011 7:12 pm by da4eto88

Разбира се че има климатични промени и те са доста очевидни,и изобщо не са за пренебрегване.Защото засягат цялата планета,и ако не се обръща достатъчно внимание ,и не се вземат мерки може да има много лоши последствия.

Също така според едни от най-новите изследвания се твърди ,че гобалното затопляне може да доведе до нова ледена епоха .Заради прекомерните изпарения който се натрупват в атмосферата може да се затрудни проникването на слънчевите лъчи и това да доведе до голямо застудяване

Върнете се в началото Go down

sss

Писане Сря Апр 06, 2011 2:57 pm by sss

Аз мисля, че природата има проблеми за, които ние хората сме виновни.Трябва да бъдем по активни и да се интересуваме повече за проблемите около нас!

Върнете се в началото Go down

avatar

Писане Съб Апр 09, 2011 9:52 pm by Yris

Аз също мисля, че има промени в климата, но и че са доста преувеличени също.

Върнете се в началото Go down

svetlaivanov

Писане Вто Апр 12, 2011 2:59 pm by svetlaivanov

Разбира се, че има климатични промени. Кога летата са били толкова горещи? Вече почти няма Пролет. Сваляме палтата и тръгваме на плаж. Не е нормално. Не съм сигурна обаче дали тези климатични промени са само продукт на човека или това е естествен цикъл в Природата. Напоследък се говори за промяна в поляризацията на Земята и че това е закономерен процес. Ако ние, човеците, имаме добрата воля, бихме могли да подобрим средата си. Както казват: Бог дава, ама в кошара не вкарва!

Върнете се в началото Go down

avatar

Писане Пет Юни 24, 2011 11:20 pm by nina1968

Ние хората сме виновни за катаклизмите които се случват на Земята,но за съжаление не поправяме грешката си.А трябва да се замислиме ,че точно земята ни дава живот,че сме тясно свързани с нея ,но поради някакви глупави причини като власт,пари,алчност я унищожаваме.Само този който я е наранил може да я излекува.Но уви истината е че ние хората нехаем.

Върнете се в началото Go down

Roseto

Писане Нед Юни 26, 2011 6:17 am by Roseto

б. Ами, мисля, че има такова нещо, но е прекалено преувеличено.

Върнете се в началото Go down

avatar

Писане Пон Юни 27, 2011 3:52 am by viki_kati

А

Върнете се в началото Go down

jjanet

Писане Чет Авг 11, 2011 2:41 pm by jjanet

Аз ще съм доста крайина. Може би е и заради времето или защото най-висшити същества на тази планета са станали толкова лоши, че неазслужават да обитават този прекрасна планета. Ние се самоуонищожаваме. Колкото по-бързо го направим, толкова по-бързо ще освободим място за друг по-рзаумен вид да се засели на Земята.

Върнете се в началото Go down

svetlaivanov

Писане Чет Авг 11, 2011 7:12 pm by svetlaivanov

Казват, че по-разумният вид е вече на земята. Идва ерата на децата Индиго и на Кристалните деца.

Върнете се в началото Go down

Thenarya

Писане Нед Апр 06, 2014 4:09 am by Thenarya

А) Определено!

Върнете се в началото Go down

Писане  by Sponsored content

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите