Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!


Join the forum, it's quick and easy

Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!
Books - A world I would LOVE to live IN!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Приятели
Latest topics
» Lorien Legacies (series)
Беки Б. EmptyЧет Сеп 10, 2015 5:57 pm by all

» В момента слушам...
Беки Б. EmptyВто Сеп 01, 2015 3:05 am by repichka

» В момента чета... Прочетох... Ще прочета...
Беки Б. EmptyНед Мар 01, 2015 5:21 am by krasy75

» Познайте цвета на очите на следващия
Беки Б. EmptyЧет Яну 15, 2015 5:22 pm by Evitta_Cullen

» Да преброим до 9999
Беки Б. EmptyЧет Яну 15, 2015 5:21 pm by Evitta_Cullen

» Сайт за книги и четящи
Беки Б. EmptyПон Дек 08, 2014 10:01 pm by Evitta_Cullen

» Ловецът на вампири от Лоръл К. Хамилтън
Беки Б. EmptyПон Дек 08, 2014 9:58 pm by Evitta_Cullen

» Кой е любимия ви изпълнител?
Беки Б. EmptyПон Дек 08, 2014 9:56 pm by Evitta_Cullen

» ЧИТАНКА
Беки Б. EmptyПон Дек 08, 2014 9:54 pm by Evitta_Cullen

» Какво си тананикате днес?
Беки Б. EmptyПон Дек 08, 2014 9:53 pm by Evitta_Cullen

» Blood Coven by Mari Manscusi
Беки Б. EmptyСря Ное 26, 2014 4:33 am by desertrose88

» Моята библиотека
Беки Б. EmptyСря Ное 26, 2014 4:21 am by desertrose88

» Gnomeo and Juliet Movie
Беки Б. EmptyПон Ное 24, 2014 2:53 am by murkos_85

» Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии
Беки Б. EmptyЧет Ное 20, 2014 12:08 am by murkos_85

» Тетрадката
Беки Б. EmptyЧет Ное 20, 2014 12:04 am by murkos_85

» Зрителна измама
Беки Б. EmptyЧет Ное 20, 2014 12:01 am by murkos_85

» Дан Браун
Беки Б. EmptyСря Ное 19, 2014 11:51 pm by murkos_85

» Джон Стайнбек
Беки Б. EmptyСря Ное 19, 2014 11:46 pm by murkos_85

» препоръчайте ми книга
Беки Б. EmptyСря Ное 19, 2014 11:38 pm by murkos_85

» BEASTLY
Беки Б. EmptyСря Ное 19, 2014 11:34 pm by murkos_85

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости :: 1 Bot

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 55, на Вто Юни 29, 2010 3:49 am

Беки Б.

+4
grum4o
paju4eto
lera93
LolliPopChe
8 posters

Go down

Беки Б. Empty Беки Б.

Писане by LolliPopChe Чет Авг 27, 2009 8:23 pm

реших, че и тази поредица трябва да намери място в тази тема king

Тайният живот на Беки Б. от Софи Кинсела

Ребека Блумууд е важна делова дама, финансов журналист. Съветва хората как да управляват парите си и за какво да ги харчат. Всички я намират за страхотна, но тя не би купила себе си и на половин цена. Стигнала е вече до дъното. В живота и няма нищо, абсолютно нищо. Не се справя с работата си. Няма си гадже. Обижда най-добрата си приятелка. Лъже родителите си. Разорява съседите. Затънала е до гуша в заеми и неплатени сметки. Единствената и утеха е да си купи нещо, поне нещичко. Манията и да пазарува е неудържима… За да прикрие тайния си живот, Ребека се забърква в невъобразими каши, измисля неверояни фантасмагории и изпада в такива комични ситуации, че със сигурност ще умрете от смях още преди да сте прочели романа докрай…


Беки Б. в Манхатан

Дали пътуването в чужбина разширява кръгозора..., или само изпразва портмонето?

За Ребека Блумууд животът вече е върхът на сладоледа. Има прекрасна работа като финансов консултант в сутрешно телевизионно шоу. Банковият й мениджър се оказва истински сладур. А що се отнася до харченето на пари, нейното ново мото е: "Купувай само каквото ти е необходимо." И Беки действително се придържа стриктно към него (така де, в известен смисъл). А на всичкото отгоре й се дава шанс да работи в Ню Йорк!

Ню Йорк! Музеят на модерното изкуство! Гугенхайм! Метрополитен Опера! И Беки наистина смята да ги посети. Честно! Само че й се струва твърде глупаво да не мине първо през други не по-малко известни места. Като "Сакс" например. И "Блумингдейлс". И "Барнис". А също и да "посети" някои от онези прочути разпродажби, където може да се купи рокля на "Прада" само за десет долара.

(Или май беше за сто?)

Ще устои ли Беки на изкушението?


Сватбата на Беки Б.

Защото човек веднъж се жени …за първи път. Нали?!

За пръв път животът на Беки Б. изглежда подреден. Получила е мечтаната работа като личен продавач-консултант (харчи парите на другите и на всичко отгоре й плащат за това). Живее в страхотен апартамент в Манхатън заедно с приятеля си Люк. Дори двамата дори са открили обща банкова сметка (само дето не могат да се споразумеят дали полите от „Миу Миу“ би трябвало да се смятат за домакински разход).

И тогава Люк й прави предложение за брак, което внезапно преобръща живота й…

Майката на Беки иска сватбата да бъде в родния й Оксшот и дъщеря й да носи нейната стара булчинска рокля с къдрички и воланчета. Майката на Люк обаче настоява за екстравагантен сватбен прием в Ню Йорк, във фантастичния хотел „Плаза“ - с всичките му там приказни горички с естествени дървета и птички, които биха се задоволили да им приглася само Нюйоркската филхармония.

Беки е наясно, че трябва да вземе решение – но в интерес на истината много по-забавно е да дегустира различни торти, да пробва всевъзможни булченски рокли и да прави списъци на гостите. Времето напредва! А от двете страни на Атлантика всеки крои собствени планове за сватбата. И Беки скоро разбира, че се е забъркала в голяма каша...


Беки Б. и аферата с чантата

Беки Б. си мислеше, че съпружеският живот с Люк ще бъде една безкрайна приказка.
Но нещата не се оказват толкова идеални, колкото се беше надявала тя. Проблемите започват още през медения им месец с една най-невинна, "дребна" покупчица (умопомрачителна чанта с ръчно изрисуван ангел за две хиляди евро!) и с неочаквана помощ от галантен мъж...

След завръщането в Лондон Беки се оказва без работа, с ограничен бюджет и огорчен съпруг. А освен това разбира, че нейната най-добра приятелка Сузи си е намерила нова най-добра приятелка. Но драматичните събития едва сега започват!

Беки има сестра, за която никога не е подозирала!

Най-накрая - истинска сестра! И сродна душа: двете ще имат толкова общо помежду си…

Но въодушевлението трае само до запознанството им - тогава Беки изживява най-големия шок в живота си. Сестра й не оценява чантата с ангела! Предпочита старата си раница! А върхът на всичко е, че ненавижда обикалянето по магазините…

Беки Б. очаква бебе

Животът на Беки Б. процъфтява! Работи в най-новия универсален магазин в Лондон – “Модният фасон”! Заедно със съпруга й Люк търсят ново жилище – голяма къща (тайното й желание е да си има своя собствена стая за обувки!). И най-важното... тя е бременна! Щастието й е огромно! Особено след като установява, че шопинг терапията е превъзходно средство срещу сутрешното гадене! Всичко, свързано с бебето й, трябва да бъде просто идеално – от дизайнерската детска стая и най-модната бебешка количка, та чак до супермодерната докторка на звездите!

Ала когато въпросната докторка се оказва не коя да е, а страхотното интелигентно бивше гадже на съпруга й Люк, Беки усеща, че перфектният й свят се сгромолясва.

Дали всъщност няма да се окаже, че в брака й са трима?
LolliPopChe
LolliPopChe
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 227
Join date : 07.07.2009
Age : 29
Местожителство : пловдив

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by lera93 Нед Авг 30, 2009 4:32 pm

Книгите не съм чела, но гледах филма, който мисля, че е направен по тях. Той ми беше интересен - комедия, романтика... Какво повече да иска човек от филм, с който може да си убие времето и да се забавлява.

Не знам дали дори бих се захванала да чета подобни книги. Може да са интересни, но нещо ни ми хващат окото.

Ако някой ги е чел, да си каже мнението дали си струва прочитането....
lera93
lera93
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 412
Join date : 31.07.2009
Age : 30
Местожителство : Кюстендил

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by paju4eto Нед Авг 30, 2009 6:30 pm

Като забавление за час и половина-два стават. Имат някои интересни моменти, но това е чисто ситуационна комедия и бързо писват повторенията. И персонажите са твърде черно-бели. С две думи, за убиване на време е ок, нищо повече - не бих си ги купила.
paju4eto
paju4eto
Админ
Админ

Брой мнения : 930
Join date : 17.06.2009
Age : 42
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by grum4o Пон Авг 31, 2009 9:47 pm

Ами аз съм ги чела преди няколко години, когато за първи път излязоха на български. На мен ми харесаха. Да не са нещо сериозно като литература, но са чудесни за плажа например. Ситуациите са забавни и те карат да се смееш. Филма е по първата книга, но сравнение с книгата според мен е доста слаб.
grum4o
grum4o
Vampire
Vampire

Брой мнения : 157
Join date : 17.08.2009
Age : 38
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by bianka Вто Яну 19, 2010 8:12 pm

Да.Точно книги за плажа.Героинята е доста забавна.Гледала съм и филмаи беше добър.
bianka
bianka
Потребител

Брой мнения : 73
Join date : 16.12.2009

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by [.*-Cry-Stal-*.] Чет Юли 08, 2010 7:45 pm

И аз съм гледала само филма, но две момичета ми мрънкаха с дни, че не съм я чела. Може и да я погледна, ако ми я дадат, но няма да си я купувам
[.*-Cry-Stal-*.]
[.*-Cry-Stal-*.]
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 223
Join date : 07.07.2010

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by kathrin Пон Ное 01, 2010 4:09 am

Книгите са невероятно забавни, направо умирам от смях, като ги чета. Филмът беше доста под нивото им.
kathrin
kathrin
Потребител

Брой мнения : 6
Join date : 28.04.2010
Age : 43
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by mstrovila Съб Май 28, 2011 5:00 pm

kathrin написа:Книгите са невероятно забавни, направо умирам от смях, като ги чета. Филмът беше доста под нивото им.
Така е. За разпускане на плажа са супер

mstrovila
Потребител

Брой мнения : 12
Join date : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Беки Б. Empty Re: Беки Б.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите