Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!


Join the forum, it's quick and easy

Books - A world I would LOVE to live IN!
Добре дошъл/а в The Mortal Instruments BG!
В момента преглеждаш форума като гост, което ти дава ограничено право за разглеждане на повечето ни дискусии и достъп до екстри, които форумът позволява.
С присъединяването си към нас, ще можеш да пускаш теми, да имаш лична коренспонденция с други потребители, да гласуваш в анкети.
Регистрацията е бърза и лесна, така че какво чакаш....
Стани ловец на сенки! Стани част от света на книгите!
СЕГА!
Books - A world I would LOVE to live IN!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вход

Забравих си паролата!

Приятели
Latest topics
» Lorien Legacies (series)
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyЧет Сеп 10, 2015 5:57 pm by all

» В момента слушам...
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyВто Сеп 01, 2015 3:05 am by repichka

» В момента чета... Прочетох... Ще прочета...
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyНед Мар 01, 2015 5:21 am by krasy75

» Познайте цвета на очите на следващия
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 5:22 pm by Evitta_Cullen

» Да преброим до 9999
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 5:21 pm by Evitta_Cullen

» Сайт за книги и четящи
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 10:01 pm by Evitta_Cullen

» Ловецът на вампири от Лоръл К. Хамилтън
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:58 pm by Evitta_Cullen

» Кой е любимия ви изпълнител?
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:56 pm by Evitta_Cullen

» ЧИТАНКА
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:54 pm by Evitta_Cullen

» Какво си тананикате днес?
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyПон Дек 08, 2014 9:53 pm by Evitta_Cullen

» Blood Coven by Mari Manscusi
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyСря Ное 26, 2014 4:33 am by desertrose88

» Моята библиотека
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyСря Ное 26, 2014 4:21 am by desertrose88

» Gnomeo and Juliet Movie
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyПон Ное 24, 2014 2:53 am by murkos_85

» Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyЧет Ное 20, 2014 12:08 am by murkos_85

» Тетрадката
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyЧет Ное 20, 2014 12:04 am by murkos_85

» Зрителна измама
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyЧет Ное 20, 2014 12:01 am by murkos_85

» Дан Браун
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:51 pm by murkos_85

» Джон Стайнбек
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:46 pm by murkos_85

» препоръчайте ми книга
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:38 pm by murkos_85

» BEASTLY
Как избирате книга за четене? - Page 2 EmptyСря Ное 19, 2014 11:34 pm by murkos_85

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 55, на Вто Юни 29, 2010 3:49 am

Как избирате книга за четене?

+38
repichka
lenito.hristova
Eternal
mime7o_98
densky
mstrovila
emkasemka
klary
svetlaivanov
ANNA85
Clockwork_Angel
нел
twilight_i94
Angel_dust
maciiito
stelichka
Tediii
skellyn
smile4me
Traveller In The Know
The Follen Angel
zoey_lissa_rose
Enigma
[.*-Cry-Stal-*.]
vesi4ka
skysi
Soraya
Mev'anan
Love.
MuryG
Valzzi
eastern_flower
alex4eto12
Darth Sparhawk
poli8009
belavoda
Deadlock_Wolf
Darkness92
42 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by Angel_dust Нед Дек 19, 2010 3:34 pm

1. купувам позната или препоръчана книга - всичко е ясно - отивам и си я взимам.
2. по корицата и името и автора.
3. по анотацията на задната корица Smile
често комбинирано нещо от 2 и 3 Smile

Рядко зачитам нещо от самата книга, това по-точно го правя ако купувам детски книжки, защото има отвратително написани, а и са кратки и лесно може да се схване какво е наистина положението.
Angel_dust
Angel_dust
Потребител

Брой мнения : 35
Join date : 20.07.2010

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by skellyn Вто Дек 21, 2010 9:24 pm

Ами аз си намирам нови книги а четене или тук, или в някоя онлайн книжарница, докато разглеждам за други книги, или някой ми казва хубави отзиви за определена книга.
Ако е само в Читанката, не мисля много- тегля и чета. Обаче ако трябва и да си купя книжката, проучвам много повече. Поърво намирам в нета пълна анотация на книгата, запознавам се с действието, главните герои. По възможност попрочитам откъс от книгата и ако ми се стори, че стилът на книгата не става, я търся на английски или от фенпревод и чета така.
Ако вече книгата е минала и двата пункта- фенпревод, английски мой превод, хубав стил, готина история- отивам в Хеликон и си я купувам или я поръчвам.Фактически много-много не се докосвам до книгата като хартиен продукт, защото имам лошич навик да искам задължително всяка книга, която докосна Very Happy
skellyn
skellyn
Vampire
Vampire

Брой мнения : 125
Join date : 05.04.2010

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by twilight_i94 Вто Яну 25, 2011 4:45 am

Винаги гледам корицата. После прочитам резюмето и ако ми хареса си я вземам. Понякога първо искам мнение от някой, който вече е чел книгата, която съм си набелязала и чак тогава си я купувам.
twilight_i94
twilight_i94
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 354
Join date : 03.02.2010
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

http://morganvillevampires.bulgarianforum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by нел Сря Фев 02, 2011 4:13 pm

Това е интересен въпрос.
Първо историята.Жанра не е толкова важен,чета всичко.Корицата изобщо не ме интересува,важно е съдържанието.Естествено има автори от който купувам всичко.
Ако е нещо от новите,първо преглеждам мнението в интернет,ако се колебая може да поискам мнението на някой със сходни вкусове.
Обикновенно търся книга ,която с нещо се отличава.
нел
нел
Vampire
Vampire

Брой мнения : 110
Join date : 27.02.2010
Age : 41
Местожителство : софия

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by Clockwork_Angel Чет Фев 03, 2011 12:56 am

Ами мен първо ме грабва корицата. След това прочитам резюмето и ако ми хареса, си я купувам. Ако се двоумя проверявам в нета малко по-подробно за историята, както и читателските мнения и вече вземам решение. Обикновено търся нещо оригинално. Тези с плоския сюжет и повтарящите се истории не ги чета.
Clockwork_Angel
Clockwork_Angel
Потребител

Брой мнения : 64
Join date : 19.09.2010
Age : 35
Местожителство : Wasteland, Mistvalley

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by ANNA85 Вто Апр 05, 2011 5:17 pm

Започвам да чета част от нея и ако ми хареса продължавам ,а и ми се е случвало някоя книга да започне слабо а след това да стане интересна.
ANNA85
ANNA85
Потребител

Брой мнения : 33
Join date : 29.03.2011

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by svetlaivanov Вто Апр 05, 2011 7:02 pm

Аз първо чета анотацията на задната корица, ако ми хареса отварям в края на книгата и го (края) прочитам. Хареса ли ми, започвам да чета от началото. Smile
svetlaivanov
svetlaivanov
Преводач
Преводач

Брой мнения : 197
Join date : 28.01.2011
Age : 55
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by klary Вто Апр 05, 2011 8:22 pm

и аз първо прочитам резюмето и после отварям на някоя страница да проверя стила на писане

klary
Потребител

Брой мнения : 45
Join date : 05.04.2011
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by emkasemka Пет Апр 08, 2011 3:19 am

Ровя се в интернет.Първо ме грабва корицата,после чета разюмето и ако ми хареса отивам до близката книжарница да си я купя Wink)
emkasemka
emkasemka
Потребител

Брой мнения : 42
Join date : 14.04.2010
Age : 27
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by mstrovila Съб Май 28, 2011 4:59 pm

От предложенията в нета.

mstrovila
Потребител

Брой мнения : 12
Join date : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by densky Пон Май 30, 2011 5:50 pm

По препоръка от приятели или ако ме заинтригува ревюто.
densky
densky
Потребител

Брой мнения : 75
Join date : 05.10.2009

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by mime7o_98 Вто Май 31, 2011 12:17 am

Чета резюмето и ако ми хареса книжката отива в списъка ми за прочитане, понеже аз все чета няколко наведнъж. Понякога като не мога да реша коя да започна да чета тегля чоп. Very Happy
mime7o_98
mime7o_98
Wеrewolf
Wеrewolf

Брой мнения : 243
Join date : 07.04.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by Eternal Пет Юни 03, 2011 8:51 pm

Като вляза в книжарница първо се насочвам към рафтовете с фентъзита. Там, ако ме грабне някое заглавие преглеждам резюмето и ако ми хареса купувам. Ако нищо не си харесам по тези рафтове се насочвам към класиката и криминалетата.
Но вече по - често чета пред компютъра, но и тогава преглеждам добре резюмето и мненията.
Eternal
Eternal
Потребител

Брой мнения : 42
Join date : 14.05.2011

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by lenito.hristova Нед Юни 05, 2011 3:15 pm

по резюмето... случвало се е да харесам някоя книга, но като я почна изобщо да не искам да я довършвам и тогава поглеждам средата на книгата или последната глава и ако ми хареса продължавам от където съм стигнала Very Happy
lenito.hristova
lenito.hristova
Потребител

Брой мнения : 70
Join date : 25.05.2011
Age : 34

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by repichka Съб Апр 12, 2014 5:11 am

Щом стъпя в книжарницата, разглеждам книгите, първо по кориците и заглавията. Чета резюметата. Изграждам си профил на книгата, за какво би се разказвало в нея, ако ми възникне асоциация или идея, дали би ми харесала...После чета последната страница - краят или евентуално ако има епилог. За мен е важно как свършва, дали е затрогващо, предпочитам щастливия край, но пък и ако не е такъв, това не означава, че не е въздействащ. Предпочитам фентъзи, но това не означава, че харесвам и чета всяка книга от жанра. Важна роля също играе дебелината, падам си по "тухли", и после цената. Старая се да не се влияя от чужди мнения, но рядко някоя книга успява наистина да ме грабне и предизвика реакции в мен. Пък и списъкът ми с книги за четене е дълъг...

repichka
Потребител

Брой мнения : 8
Join date : 10.03.2012
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by aranna Пон Юни 09, 2014 11:06 pm

Сега чета повече на рийдъра, но ако някоя книга ми хареса - взимам си я. По принцип гледам в момента главно автора! Резюмето, мнения и препоръки са след това. Купувала съм си книги по препоръка на познати и приятели и не съм съжалявала до сега. Ако нещо ми е харесало - корицата няма никакво значение, (купувала съм книги, чиито корици не харесвам, но съм прочела книгата и тя ми харесва , за жалост съм правила и грешките , 2 -3, да купя книга според корица, резюме и реклама! Rolling Eyes Това няма да се случи отново!)

aranna
Потребител

Брой мнения : 2
Join date : 14.10.2011
Age : 45

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by tesadia Пон Юни 16, 2014 5:21 am

То проблема не е коя книга да избера, а коя книга от всички избрани да си купя по-напред  Laughing  Не се шегувам, това е много сложно начинание! В главата ми винаги има списък с книги, които чакат да бъдат закупени и този списък непрекъснато нараства  Laughing Разбира се, има няколко автора, от които купувам всичко излязло на български. Иначе имам предпочитани жанрове, чета резюмета, мнения и отзиви, ревюта и решавам какво да взема. Хубавата корица е бонус, но не и водеща при вземане на решение. 

tesadia
Потребител

Брой мнения : 9
Join date : 02.09.2013
Age : 39

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by Evitta_Cullen Вто Юни 17, 2014 1:04 am

Първо си набелязвам няколко книжки.После поразпитвам и попрочитам по форумите какво е мнението на читателите за всяка книга ...и така общо взето .Макар ,че последната книга която си купих отзивите за нея не бяха много положителни но просто си бях решила и си я взех  Very Happy 
Evitta_Cullen
Evitta_Cullen
Потребител

Брой мнения : 93
Join date : 18.04.2010
Age : 37
Местожителство : Форкс

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by murkos_85 Сря Ное 19, 2014 11:07 pm

Главно по анотациите към книгите.

murkos_85
Потребител

Брой мнения : 31
Join date : 19.12.2013
Age : 39

Върнете се в началото Go down

Как избирате книга за четене? - Page 2 Empty Re: Как избирате книга за четене?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите